„Egy kis St. James’ Park Pesten”

„Tavasszal átadják a Ludovika Campust, de nem a választás miatt, hanem mert végéhez ér a munka” – mondta Fürjes Balázs a Heti Válasznak adott interjúban. A kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos szerint Magyarország eddigi legnagyobb egybefüggő egyetemi campusfejlesztése zajlik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

A hetilapnak nyilatkozó Fürjes Balázs elmondta, hogy a kormányzat sosem a választásokhoz igazítja a nagy városfejlesztések határidejét, de szerinte az is hiba lenne, ha egy elkészült épületet vagy parkot mesterkélt okból nem adnának át. Így van ez a Ludovika Campus esetében is, amelynek következő üteme a kormánybiztos elmondása szerint is elkészül tavaszra. Fürjes Balázs elmondta, hogy az Orczy-kert a nagyközönség számára is nyitott közpark lesz, játszóterekkel, kosár- és focipályákkal, futókörrel, gyalogossétányokkal, sok zölddel, csónakázótóval. „Egy kis St. James’ Park Pesten, kerítéssel, éjjelre bezárva”- fogalmazott a kormánybiztos.  A 2012-ben induló Ludovika –projekttel az volt a kormányzat szándéka, hogy amit építenek, az több legyen, mint egyetem, az egész városrész gazdagodjék. Fürjes Balázs szerint már látszik, hogy megérte a sok befektetett munka, hiszen Magyarország eddigi legnagyobb egybefüggő egyetemi campus fejlesztése zajlik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. Ennek keretében felújították „a nagy múltú, 70 évig az ebek harmincadjára juttatott” Ludovika főépületét és megvalósult az NKE új oktatási épülete, a speciális rendészeti épület és modern kollégiumok is várják a leendő hallgatókat, akik számára egyetemi sportközpont és uszoda is épül.

Címkék: Orczy-park St. James