Orczy-park: Nyitva – Ingyenes családi nap

Újjászületett Belső-Budapest legnagyobb zöldfelülete. Befejeződtek az Orczy-park felújítási munkálatai. A közönség újra birtokba veheti az immár 26 hektárnyi parkot, amely többek között bővülő játszótérrel, megújuló csónakázótóval, tóparti kávéházzal, szabadtéri sporteszközökkel, futó- és sportpályákkal, mosdókkal és ivókutakkal gazdagodott.

A közpark átadásának alkalmából április 7-én, szombaton egész napos ingyenes családi fesztivál várja a látogatókat, számtalan színes programot biztosítva kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A gyermekkoncertek, vásári játékok, kézműves foglalkozások, ugrálóvárak, színpadi bemutatók, kvíz- és nyereményjátékok, valamint street food kitelepülések mellett rengeteg interaktív sportbemutató és vetélkedő kínál szórakozási lehetőséget. Emellett szervezett túrák keretében alkalom nyílik a Ludovika Egyetemi Campus új épületeinek meglátogatására, valamint bemutatkoznak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hivatásrendjei is.

A vidám piknikezős napot a csónakázótó partján Maróti Viki és a Nova Kultúr Zenekar nagykoncertje, majd utána Orczy Fénypark néven különleges szabadtéri fényjáték zárja.

Programok:

A családi nap minden szervezett programja ingyenes a résztvevők számára.

Szabadidőpark

10:00–18:00 óra között sportprogramok: street workout oktatás, interaktív parkour és airtrack kipróbálási lehetőség, break dance bemutató és workshop, interaktív slackline kitelepülés, street ball trükktanítás és dobóversenyek profi játékosokkal, valamint egész nap sportvetélkedők.

Sportszínpad:

10:30   Street workout bemutató

11:00   Parkour – airtrack eszközbemutató

12:00   Sportvetélkedő

12:30   Break dance show

13:30   Sportvetélkedő

14:00   Street workout bemutató

14:30   Parkour – airtrack eszközbemutató

15:00   Sportvetélkedő

15:30   Break dance show

16:00   Street workout bemutató

17:00   Sportvetélkedő

Nagyrét

10:00–18:00 óra között: vásári játékok, gyermekfoglalkoztatók, ugrálóvárak, sportszer-bérlési lehetőség.

Nagyréti színpad:

10:00 A Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ Kutyavezető-képző és Állatfelügyeleti Központ bemutatója

11:00 Bíró Eszter gyermekkoncert

12:00 Tavaszhívogató – a józsefvárosi Pitypang Óvoda néptánc műsora

13:00 Életmentési bemutató magasból (Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Intézet)

13:45 MH Veszprém Légierő Zenekar

14:30 Katonai testnevelés bemutató (Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar)

14:45 Tonfa bemutató (Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar)

15:30 Búgócsiga Zenede

Campus tér színpad:

18:00 Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar nagykoncert

Csónakázótó – csónakház:

10:00-16:00 Csónakázási lehetőség a tavon

20:00 Felkapcsol az Orczy Fénypark

Túrapont:

10:30–16:00 Ludovika Egyetemi Campus túra

A túrák fél óránként indulnak az új oktatási épületbe, valamint a főépületbe.

Kalandpark:

10:00-18:00 Ingyenesen igénybevehető férőhelyek szerint.

Az esemény szervezője a KKBK Nonprofit Kft.

Címkék: Orczy-park