Együttműködési megállapodás az NKE és Józsefváros között

Az eddigi együttműködés megerősítésére és kibővítésére kötött megállapodást a Józsefvárosi Önkormányzat és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A Sára Botond polgármester és Koltay András rektor által aláírt dokumentum szerint az NKE a többi között kedvezményes sportolási lehetőséget kínál a józsefvárosi lakosoknak, az önkormányzat pedig segíti a Ludovika Campus közösségi tereinek üzemeltetését és ösztöndíj lehetőséget is biztosít a hallgatók számára.

Az NKE és a Józsefvárosi Önkormányzat a felsőoktatási intézmény működésének megkezdése óta szoros együttműködésben dolgozik azon, hogy egy olyan oktatási centrum jöjjön létre, mely jól illeszkedik a kerület kulturális és gazdasági életébe is. A Ludovika Campus  mára hazánk egyik legmodernebb és legszebb egyetemi létesítményévé vált, emellett megnyitása óta aktív szerepet vállal Józsefváros közösségi és sportéletének alakításában. Az önkormányzat és az egyetem az eddigi együttműködésen túl még szélesebb körű megállapodásról döntött. Az NKE továbbra is vállalja, hogy közreműködik a józsefvárosi lakosok sportolásra való ösztönzésében, az egészséges életmód iránti igényük felkeltésében, az egészségmegőrzésre irányuló szemléletformálásban. Az egyetem a Ludovika Aréna uszodájában kedvezményes sportolási lehetőséget biztosít Józsefváros állandó lakosainak, valamint a kerület érdekében működő egyes testületek, szervezetek tagjainak, foglalkoztatottjainak. Emellett önkormányzati finanszírozásból ingyenes úszásoktatáson vehetnek részt a józsefvárosi óvodák nagycsoportosai, ehhez az egyetem kedvezményesen biztosítja uszodáját és annak tanmedencéjét. A Józsefvárosi Önkormányzat lehetőségeihez mérten segíti az NKE fejlesztési törekvéseinek megvalósulását, így támogatja a Ludovika Campus lakosok számára is nyitva álló közösségi tereinek üzemeltetését, karbantartását. Emellett gondoskodik a campus környéki közterület faállományának és egyéb növényzetének gondozásáról is. Az önkormányzat az NKE hallgatói részére sport-, illetve tanulmányi ösztöndíj lehetőségét is biztosítja. Az NKE helyszínt ad az önkormányzat egyes programjai számára, Józsefváros pedig népszerűsíti az egyetem különböző rendezvényeit.

Fotó: Szilágyi Dénes